👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی حسابداری در بانک صادرات

ارتباط با ما

... دانلود ...

تولد یك بانك : در 16 شهریور سال 1331 موسسه اقتصادی به نام « شركت سهامی‌بانك » با سرمایه 20 میلیون ریال كه 50% آن پرداخت شده بود در اداره ثبت شركتها و مالكیت‌های صنعتی تهران به ثبت رسید. این شركت بعدها « بانك صادرات » نام گرفت. این بانك در 22 آبان همان سال و باسیزده نفر در طبقه دوم یك ساختمان واقع در كوچه تكیه دولت ( معروف به كوچه مرغیها ) به طور رسمی‌شروع به كار كرد. شروعی كه حتی در خوشبینانه ترین حالت در عرصه رقابت با بانكهای قدیمی و مقتدر دولتی موفقیت و یكه تازی را دشوار می‌نمود. اهداف اجرائی این بانك خصوصی در سالهای اولیه تشكیل عبارت بود از دادن وام و سرمایه‌گذاری در فعالیتهای اقتصادی از قبیل صنایع و استخراج معادن و توسعه كشاورزی و جلب سرمایه های داخلی و پس اندازهای هر چند كوچك، ایجاد شبكه وسیع بانكی در سراسر كشور و ارایه تسهیلات بانكی بهتر به مردم.

گسترش شعب : تأسیس بانك صادرات ایران در اولین گام، ارمغان گرانبهایی برای بانكداری ایران بود چرا كه برای اولین بار، بانك و بانكداری و مراجعه به بانك را برای عموم مردم فراهم و تسهیل نمود آن زمان بانكها به صورت ادارات دولتی با مردم رفتار می‌كردند ولی بانك صادرات ایران با بهترین برخورد و ایجاد شعب در مكانهایی بسیار دور افتاده كار خود را آغاز كرد. این شرایط و تفكر باعث شد كه پس از یكسال و دوماه دومین شعبه بانك صادرات در تاریخ دهم دیماه سال 1332 در خیابان قزوین تهران با نام سینا آغاز به كار كند و با سیاست ارائه خدمات بیشتر به مردم در اقصی نقاط كشور روند رو به گسترش شعب خود را حتی در خارج از مرزهای جغرافیائی ادامه دهد. ضمن اینكه اولین شعبه خارج از كشور در سال 1340 شمسی در شهر هامبورگ آلمان رسماٌ افتتاح شد و بالافاصله در همان سال به موازات افتتاح شعب متعدد در داخل كشور شعب پاریش، لندن و بیروت تأسیس و آغاز به كار كرد. به طوری كه در حال حاضر با بیش از 3200 شعبه در داخل كشور و 23 شعبه در نقاط مهم اقتصادی جهان به انجام عملیات مختلف بانكی مشغول است.

کارآموزی حسابداری بانک صادرات 31ص

فصل اول آشنایی كلی با مكان كارآموزی

1- تاریخچه

فصل دوم ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته عملی كارآموز

بخش مورد تحقیق ‌

وظایف كلی

فصل سوم آزمون آموخته ها ، نتایج و پیشنهادات

آموخته ها

الف ) عملیات اصلی

ب ) بازبینی

ج ) گزارشات

د ) اطلاعات پایه ‌

ر ) سرپرستی سیستم

1- مبنا و نحوه تهیه صورتهای مالی

1-1- مبنای تهیه صورتهای مالی

2-1- نحوه ارائه صورتهای مالی

2ـ خلاصه اهم رویه های حسابداری

1-2- تسعیر ارز

2-2- مطالبات سررسید گذشته و معوق

3-2- ذخیره مطالبات مشكوك الوصول

4-2- سپرده قانونی

5-2- دارائیهای ثابت و استهلاك آنها

6-2- موجودی انبار

7-2- مشاركت

8-2- روش شناسایی درآمد

الف ) درآمد بانك از فعالیتهای مشاع

1 ـ سود و وجه التزام دریافتی

سود دریافتی تسهیلات

2ـ سایر درآمدها

3ـ كارمزد دریافتی

4ـ سایر درآمدها

ج ـ هزینه ها

2ـ كارمزد پرداختی

1-3- هزینه های پرسنلی

2-3- هزینه های اداری و عمومی

4ـ سایر هزینه ها

محدودیت ها و پیشنهادات

👇محصولات تصادفی👇

فایل اتوکد پلان معماری طبقه اول ساختمان ویلایی با مبلمان کامل قابل ویرایش دانلود پاورپوینت پایگاه‌های داده رابطه‌ای پرسشنامه طرح واره رها شدگی یانگ پروژه کارآفرینی مرحله مقدماتی طرح ایجاد مكانهای اطلاع رسانی پاورپوینت بررسی طراحی و مدیریت مراکز داده