👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی برق در مورد سیستم های تزیع الکتریکی

ارتباط با ما

... دانلود ...

فكر استفاده از منابع انرژی موجود در طبیعت در راه انجام مقاصد، از روزگاران نخست با بشر همراه بوده است. در ابتدا تنها انرژی قابل استفاده صرفا نیروی بدنی بود كه این قدرت را در تمدن های پیشرفته به وسیله اهرم ها و قرقره ها به صورتهای مختلف تبدیل می نمودند. اولین منابع انرژی خارجی كه شناخته شد، استفاده از قدرت حیوانات و آب و باد بود كه به منظور حمل بار، آماده ساختن زمین و كار انداختن آسیاب ها به كار گرفته می شدند.

تحول بزرگ در استفاده از منابع انرژی در حقیقت از زمان شناختن قدرت بخار آب توسط « جیمز وات» آغازشد كه با ساختن ماشین بخار توانست برای بشر عصر جدیدی را آغاز نماید. از این پس سیر تكاملی استفاده از منابع انرژی طبیعت به سرعت صورت گرفت. به طوری كه در حال حاضر با استفاده از توربین های آبی و بكاربردن قدرت اتمی در نیروگاههای هسته ای، مسئله تبدیل قدرتهای عظیم تا حدود زیادی حل شده است.

پس از شناخت منابع انرژی و تولید قدرت، موضوع قابل استفاده بودن و سهولت بكارگیری این انرژی پیش می آید.

برای اینكه انرژی تولید شده مفید واقع شود باید دارای خصوصیاتی باشد كه عبارتند از:

قابلیت انتقال آسان.

راندمان انتقال بالا.

سهولت بكارگیری عمومی.

قابلیت كنترل توسط مصرف كننده .

قابلیت تبدیل به صورت های مختلف انرژی.

ویژگی هایی كه ذكر شد در انرژی الكتریكی بیش از سایر انرژی ها جمع می باشد چراكه مثلا اگر انرژی مكانیكی را در نظر بگیریم، انتقال آن حتی به فاصله چند صد متر احتیاج به تجهیزات فوق العاده زیادی دارد و علاوه بر این راندمان انتقال آن نیز مناسب نمی باشد. در مرحله بعدی توزیع و كنترل آن برای مصرف كننده و تبدیل آن به صورت‌های دیگر انرژی به صورت مستقیم بی نهایت مشكل و حتی در مواردی غیر علمی است.

در صورتی كه انرژی الكتریكی با وجود پیشرفتهایی كه در این فن حاصل شده كلیه ویژگی‌های لازم را دارا می باشد. كنترل آن توسط مصرف كننده صرفا به وسیله چند كلید امكان پذیر بوده و تبدیل آن به انواع انرژی ها از قبیل مكانیكی، نورانی، حرارتی، شیمیایی و ... با لوازمی كه ساخته شده در كمال سادگی و سهولت انجام می گیرد. بالاتر این كه در محل مصرف دارای هیچ گونه آلودگی محیطی نیست.

با عنایت به ویژگی هایی كه از انرژی الكتركی شناخته شد، فكر تولید و توزیع انرژی به صورت انرژی الكتریكی تقویت گردید تا این كه انرژی الكتریكی اول بار به صورت جریان دائم تولید و توزیع شد و اولین خط انتقال مربوط به آن در سال 1882 توسط «اسكار میلر» و « مارلن دیرز» بین مونیخ و میر باخ كشیده شد.

تاسیسات الكتریكی

آشنایی كلی با سیستم قدرت الكتریكی .

تاریخچه

تولید و مصرف انرژی الكتریكی

وظیفه شبكه الكتریكی

انتقال و توزیع انرژی الكتریكی

سیستم انرژی الكتریكی

طراحی سیستم توزیع

عوامل موثر در طراحی سیستم

پیش بینی بار

عوامل موثر پیش بینی بار

توسعه پست

برخی عوامل موثر در توسعه پست

انتخاب مكان پست

عوامل موثر در انتخاب مكان پست

روند مكان یابی پست

سایر عوامل

عوامل موثر بر برآورد هزینه توسعه سیستم توزیع

تكنیك های نوین طراحی سیستم توزیع

مدل های طراحی سیستم توزیع

شبكه های توزیع و پخش انرژی

اشكال مختلف شبكه های توزیع انرژی

الف) شبكه باز

مزایا:

معایب:

ب) شبكه های بسته

1- شبكه از دو سو تغذیه

2- شبكه حلقوی

3- شبكه ستاره ای

4- شبكه شانه ای

5- شبكه های تار عنكبوتی یا غربالی

تجهیزات و لوازم توزیع انرژی

ساختمان و كاربرد هادیها

عایق هادی ها

قدرت انواع ترانس های شبكه توزیع

مفتول های شبكه فشار ضعیف

انواع مقره:

بازو های تیر (تراورز)

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه مقاله علم شایعات تحقیق افتراء و نشر اكاذیب و تفاوت آنها کارآموزی تبلیغات پروژه کارآفرینی شرکت ساختمانی با مسئولیت محدود دانلودگزارش کارآموزی ایران خودرو-رشته مکانیک