👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه فیبرنوری

ارتباط با ما

... دانلود ...

چکیده

از كجا مرور تاریخی این موضوع را شروع كنیم؟! نورهمیشه با ما بوده است . مخابرات با استفاده از نور در اوائل دوران پیشرفت بشری ، از زمانی كه بشر ابتدا با استفاده از علامت دادن با دست پیام خود را ارسال می‌كرد، شروع شده است . این خود بطور بدیهی یك نوع مخابرات نوری است و در تاریكی قابل اجرا نمی‌باشد . درخلال روز ،منبع نور برای سیستم مورد مثال خورشید است . اطلاعات از فرستنده به گیرنده روی پرتو نور خورشید حمل می‌گردد . نور برحسب حركات دست تغییر وضعیت داده و یا مدوله می‌گردد . چشم پیام را آشكار كرده و مغز پردازش لازم را روی آن انجام می‌دهد . در این سیستم ، انتقال اطلاعات كُند ، میزان اطلاعات قابل انتقال در یك زمان معین محدود و احتمال خطا زیاد است . سیستم نوری دیگری كه برای مسیرهای طولانی‌تر مفید است ارسال علائم دودی است . پیام با استفاده از تغییر شكل دود حاصل از آتش ارسال می‌گردیده است. در این سیستم به طرح و یادگیری یك رمز بین فرستنده و دریافت‌كننده نیاز می‌باشد. این سیستم با سیستمهای جدید مخابرات دیجیتال كه درآن از رمزهای پالسی استفاده می‌شود قابل قیاس است .

در سال 1880 الكساندر گراهام بل یك سیستم مخابرات نوری به نام فوتوفون را اختراع كرد . در این سیستم ، بل از آئینه نازك كه توسط صدا به لرزه در می‌آید استفاده نمود . نور خورشید منعكسه از این آئینه اطلاعات را حمل می‌كند . در گیرنده ، این نور خورشید مدوله شده به سلنیوم هادی نور اصابت می‌كند و در آن به یك سیگنال الكتریكی تبدیل می‌شود . این سیگنال الكتریكی در یك تلفن مجدداً به سیگنال صوتی تبدیل می‌گردد . با وجودی كه سیستم فوق نسبتاً خوب كار می‌كرد هرگز یك موفقیت تجارتی كسب نكرد . ابداع لامپهای ساخته بشر منجر به ساخت سیستمهای مخابراتی ساده مثل چراغهای چشمك زن بین دو كشتی و یا بین كشتی و ساحل ، چراغهای راهنمای اتومبیلها ویا چراغهای راهنمائی گردید . در واقع هر نوع چراغ راهنما در اصل یك سیستم مخابرات نوری است .

فهرست:

فصل 1 1

فیبر نوری 2

فصل 2 14

سیستمهای مخابراتی 15

مدولاتور 16

تزویج کننده مدولاتور 19

کانال اطلاعات 20

پردازشگر سیگنال 23

محاسبه سطوح توان بر حسب دسیبل 32

فصل 3 35

طبیعت نور 36

طبیعت ذره­ای نور 38

مزایای تارها 39

کاربردهای مخابرات تار نوری 46

فصل 4 63

ساختارهای مخابرات 65

برج­های خودپشتیبان 65

سازمان ماهواره­ای ارتباطات 71

شرکت PANAM SMAT 72

اتحادیه ارتباطات تلفنی بین­الملل 74

کنسول ITU 75

بخش ارتباطات رادیویی 75

تحقیق کامل برای مهندسی برق و مخابرات ولی فاقد منابع نوشتاری

👇محصولات تصادفی👇

طراحی و مونتاژ Pulley Support Assembly در نرم افزارکتیا عینک طراحی شده در سالیدورک و کتیا گزارش کارآموزی: تاسیسات الکتریکی پروپوزال (بررسی کفالت قهری) سازه سنگین(پل ماکارونی)مسابقات کشوری زنجان