👈 فروشگاه فایل 👉

ERP سیستم جامع برنامه ریزی منابع سازمانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

ERP

•ERP تعریف

•ERP سیر تکاملی

•فلسفه ERP

•مزایای سیستم

•معایب سیستم

•مشخصه های كلیدی

•ماژول های ERP

•نیازمندیهای پیاده سازی

•انواع روشهای پیاده سازی

•فازهای عملیاتی استقرار سیستم

•عوامل موفقیت در اجرای تحقیق

•گزارش آماری (2008 2011)ERP

مقدمه

از دیرباز كه بكارگیری تكنولوژی اطلاعات در سازمان‌ها مرسوم گردید هدف اول این نوع سیستمها افزایش سهولت، دقت و سرعت انجام فعالیت‌ها بود. با گسترش این نوع سیستمها و اثبات تاثیر عمیق بكارگیری تكنولوژی اطلاعات در این فعالیت‌ها، انتظارات بالا رفت و كاربران این سیستمها را به فكر استفاده از تكنولوژی اطلاعات برای اتخاذ تصمیم‌های مدیریتی انداخت.

برای دستیابی به چنین هدفی لازم بود كه بخشهای مختلفی كه به شكل مستقل مكانیزه شده بودند با همدیگر ارتباط داشته باشند تا بتوان از تلفیق اطلاعات این بخشهای مستقل به اطلاعات دقیقی كه برای مدیریت مورد نیاز بود، رسید. بدین ترتیب لزوم طراحی سیستمها به صورت یكپارچه و بانك اطلاعات یكپارچه احساس گردید.

با توجه به افزایش روز افزون هزینه ها ،پیچیدگی روز افزون فرآیند های كسب وكار، افزایش رقبای تجاری و پیچیده تر شدن شرایط رقابت، افزایش درخواست كنندگان تولیدات و یا خدمات، ایجاد هماهنگی با استانداردهای جهانی كیفیت و تكنولوژی روز و از همه مهمتر روند رو به گسترش جهانی شدن و افزایش رقابت در بازارهای جهانی، شركتها و سازمانها در سالهای آینده ناگزیر به پیوستن به بازارهای جهانی خواهند بود و برای انجام این كار وجود آمادگی لازم از جهات مختلف امری ضروری بنظر میرسد. از مهمترین ابزارهای مورد استفاده جهت كسب این آمادگی میتوان به عامل فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره كرد كه با استفاده از آن قادر خواهیم بود هر چه سریعتر این مسیر را طی كنیم.

یكی از ابزارهای مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات كه نقش مهمی در یكپارچگی اطلاعات و عملیات موجود در موسسات داشته و نهایتا با استفاده از امكانات خاص زمینه را برای پیوستن به بازارهای جهانی فراهم میسازد، سیستمهای برنامه ریزی منابع سازمان یا ERP می‌باشد كه در حال حاضر بعنوان یكی از اخرین ابزارهای برنامه ریزی و مدیریت در جهان مطرح میباشد. این سیستم‌ها قادرند با بهره گیری از فناوری اطلاعات، سیستم‌ها و عملیات موجود در سازمانها را یكپارچه كرده و در قالب یك پایگاه اطلاعاتی واحد در دسترس قرار دهند.

تعاریف

برای درک بهتر ماهیتERP بهتر است ابتدا به تحت اللفظی این عبارت بپردازیم:

Enterprise Resource Planning

منظور از Planning برنامه ریزی آینده بر اساس نگاه به گذشته است.

منظور ازResource منابع موجود در سازمانهاست كه این منابع شامل موارد زیر می باشند:

پول (Money )، تجهیزات (Material )، نیروی انسانی ( Man )، ماشین آلات (Machine)

Enterprise یا بنگاه یا سازمان

در مورد سیستمهای ERP تعاریف متعددی ارائه شده است كه در ادامه به چند مورد از این تعاریف اشاره میکنیم:

ERP را می توان به عنوان نرم افزار یکپارچه ی تعریف نمود که داری اجزاء و یا ماژولهایی برای برنامه ریزی، تولید، فروش، بازاریابی، توزیع، حسابداری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت تحقیق، مدیریت خدمات و نگهداری و تعمیرات، مدیریت حمل و نقل و تجارت الکترونیک است. معماری و ساختارERP بگونه ای است که یکپارچگی و جمعیت اطلاعات سطح سازمان را فراهم نموده و جریانی روان از اطلاعات بین بخشهای مختلف سازمان فراهم می آورد. پس میتوان گفت که ERP یک بسته نرم افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و جریان اطلاعات بین تمامی بخشهای سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیر عرضه و مدیریت مشتریان است.

👇محصولات تصادفی👇

فایل اتوکد نما آپارتمان مسکونی 5 طبقه کامل قابل ویرایش پریز برق طراحی شده در سالیدورک و کتیا مجموعه جامع از پرسشنامه ها و مقیاس های پرکاربرد روانشناسی ( بهداشت روانی ) پاورپوینت بررسی کاروانسرا دانلود ۱۲ جزوه آموزش هیپنوتیزم و مانیه تیزم فریدون فریور