👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق آخر اتوبان اعتیاد بن بست است

ارتباط با ما

... دانلود ...

معتادان در ایران در اتوبانی سیر می‌كنند كه گر چه در میانه‌های آن دوربرگردانهایی برای بازگشت به زندگی سالم وجود دارد اما گویی آنان این مسیرهای بازگشت را نمی‌بینند و تخت گاز به سمت انتهای این اتوبان پیش می‌روند، اتوبانی دوبانده كه انتهای آن چیزی جز بن بست مرگ نیست.

اعتیاد

، در یك طرف اتوبان دوبانده اعتیاد در ایران انبوهی از معتادان وجود دارند كه پشت سر هم صف كشیده‌اند، بوق می‌زنند، سبقت می‌گیرند و دانسته یا ندانسته با سرعت به سمت دیوار بلند انتهایی آن می‌تازند اما در طرف دیگر آن معتادان كمی هستند كه گهگاه مسیر خود را عوض می‌كنند و برای بازگشت به زندگی سالم تغییر مسیر می‌دهند اما از این تعداد اندك نیز بسیاری دوباره به همان مسیر شلوغ قبلی بازمی‌گردند.

جمهوری اسلامی ایران اكنون در چهارراهی قرار گرفته است كه به هزار دلیل و علت گرفتار خیل معتادان است، افرادی كه به خاطر دسترسی آسان مواد مخدر، مواد توهم زا و محرك از دو نوع طبیعی و شیمیایی آن گرفتار اعتیاد می‌شوند و اگر گرفتار جنون یا ایدز نشوند كوتاه مدتی فرسوده می‌شوند یا طلاق می‌گیرند و در هر صورت مسیر زندگیشان دگرگون می‌شود.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد اكنون 220 میلیون نفر معتاد در جهان زندگی می‌كنند، معتادانی كه نیازمند مصرف روزانه مواد اغوا كننده‌ای مانند تریاك، هروئین، كرك، كریستال، شیشه، گرس، حشیش، ماری جوانا، كوكائین، مرفین و هزاران نوع ماده روانگردان شیمیایی و صنعتی هستند و بسیاری از آنها شهامت و جسارت ترك این اعتیاد و نجات خود را ندارند.

160 میلیون نفر از این معتادان حشیش مصرف می‌كنند، حدود 14 میلیون نفر در جهان معتاد به كوكائین هستند، 9 تا 12 میلیون نفر آنها معتاد به تریاك و خانواده اُپیودها(opiud) هستند،50 میلیون نفر مصرف كننده انواع مواد روانگردان شیمیایی هستند كه در هر سه نوع مواد محرك، مخدر و توهم زا وجود دارند و بقیه نیز به سایر مواد مخدر معتاد هستند.

در كشور ما به علت نزدیكی به كشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولید كننده خشخاش و تریاك جهان، تریاك و سایر مشتقات حاصل از این ماده بیشترین مصرف را دارد به طوری كه ایران بزرگترین مصرف كننده تریاك دنیاست و البته پس از ایران كشورهای روسیه، قزاقستان و چین بیشترین تعداد مصرف كنندگان مواد افیونی یا گروه مشتقات تریاك را دارند.

👇محصولات تصادفی👇

چرخ دنده طراحی شده در سالیدورک و کتیا عنوان گزارش کاراموزی سایت دانشگاه و فرم های کارآموزی نقشه روستاهای حوضه آبریز رودخانه سفید رود پایان نامه روانشناسی بررسی سبک حل مساله دانشجویان افسرده و بهنجار دانشگاه علوم پزشکی تهران مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه های فکری (فصل دوم تحقیق)