👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق رشد عقلی و پیشرفت های درسی

ارتباط با ما

... دانلود ...

در دوران بلوغ رشد عقلی از رشد جسمانی سرعت كمتری دارد . آزمونهای مختلف استعداد یك روند صعودی را در حدود اواخر دوره نوجوانی نشان می دهند . تفاوتهای جنسی در الگویابی توانائیها در دوره دبیرستان بارزتر است . پسران در آزمونهای ریاضی و دختران در آزمونهای كلامی نمرات بالاتری به دست می آورند . همچنین در زمینه رشد اجتماعی مثلاً رشد ارزشهای اخلاقی در دوره بلوغ در مقایسه با دوره های قبل یك تفاوت ماهوی از نظر تفكر بوجود می آید . یعنی فرد بالغ از نظر نوع استدلالهای مربوط به مسائل اخلاقی كاملاص با فرد پیش از دوران بلوغ تفاوت دارد . مثلاً طبق نظر پیاژه ، كودكان در مرحله قبل از بلوغ ( به عناون مثال در دوره دبستان ) به نتیجه اعمال اهمیت می دهند ، در حالیكه فرد بالغ به انگیزه و نیت در انجام دادن آن عمل بیشتر اهمیت می دهد . این نوع قضاوتها مستلزم رسیدن به رشد عقلی خاصی است كه توان قضاوت آگاهانه را در فرد به وجود می آورد .

برای بالغین با هوش تر و جوانان خانواده های علاقه مند به امر تحصبل این دوره از نظر كشف اصول عقلی اهمیت زیادی دارد . تاكید جامعه بر داشتن تحصیلات باعث شده است كه جوانان نیز فشاری را بر خود حس كنند تا خود را به سطوح بالای پیشرفت تحصیلی برسانند . به ویژه در جامعه ما كه دشواری بزرگی به نام كنكور دانشگاهها در برابر جوانان قد علم كرده این فشار بیشتر محسوس است . جالب توجه است در این مورد ما شاهد موششهای فوق العاده ای از سوی جوانان برای غلبه بر غول كنكور هستیم . هجوم جوانان به آموزشگاههای تخصصی ، گرفتن معلم خصوصی ، درس خواندنهای پیگیر ، همگی از یكسو حاكی از اهمیتی است كه جامعه بر پیشرفتها و موفقیتهای تحصیلی جوانان می دهد و از سوی دیگر حاكی از پذیرش مسئولیت و كوششهای صمیمانه جوانان در این مورد است . اما باید توجه داشت كه همگام با این كوششها ، جوانان در عین حال دچار یك حالت تنش و فشار روحی هستند .

👇محصولات تصادفی👇

فایل اتوکد پلان معماری طبقه نهم آپارتمان مسکونی مدرن 16 طبقه با مبلمان کامل قابل ویرایش بررسی یادگیری و آموزش الکترونیکی برای افراد دارای معلولیت های خاص دانلود پاورپوینت کار سنجی (فصل یازدهم کتاب تجزیه و تحلیل و طراحی سیستمها زاهدی) پروپوزال رشته حقوق (تعذر اجرای قرارداد در فقه امامیه و حقوق عرفی) دانلود پاورپوینت هدایت از طریق انگیزش(فصل سیزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)