👈 فروشگاه فایل 👉

سمیناردرس امنیت: امنیت در شبکه های کامپیوتری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقدمه :

شاید شما برای پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری هزینه های زیادی را صرف کرده باشید اما یک نقص کوچک در ایمنی سیستم می تواند همه اقدامات و هزینه های شما را بر باد دهد .

به طور کلی موضوعات مطح شده در حوزه شبکه های کامپیوتری به سه شاخه کلی تقسیم می شوند که عبارتند از :

- مهندسی ترافیک ( Traffic Engineering ) : که شامل مسائل مربوط به تکنولوژیهای پیاده سازی یک شبکه ، هدایت مناسب بسته ها و... می باشد .

- مدیریت شبکه ( Network Management ) : که شامل مباحث مربوط به مدیریت ، نظارت و مانیتورینگ شبکه ها با استفاده از پروتکلهایی مانند SNMP می باشد .

- امنیت شبکه ( Network Security ) : که به مسائل مربوط به امن ساری شبکه مانند امن سازی ارتباطات ، پروتکلها و ... می پردازد .

امنیت شبکه در برگیرنده عناوین و موارد بسیار گسترده است و با مشکلات و معضلات متعددی سر و کار دارد .

در این مقاله به طور مختصر به بحث درباره مسائل مختلف در حوزه امنیت در شبکه های کامپیوتری می پردازیم . ابتدا اهداف اصلی پیاده سازی امنیت در شبکه های کامپیوتری و سپس انواع حملات و بعد از آن روشهای رمزنگاری اطلاعات را بررسی خواهیم کرد .

1-1 اهداف اصلی امنیت

قبل از ورود به دنیای امنیت در ابتدا باید ببینیم یک شبکه امن چیست و در واقع اهداف اصلی امنیت چیست . در یك عبارت ساده می توان امنیت را " اطمینان از در عدم دسترسی افراد غیرمجاز و جلوگیری از دستكاری در پیام های محرمانه دیگران " تعبیر كرد .

در بدو ورود به دنیای امنیت با سه مفهوم کلیدی و اصلی مواجه می شویم که در واقع به عنوان اهداف اصلی امنیت شناخته می شوند و تمام تمهیداتی که برای تامین امنیت اطلاعات و سیستمها و شبکه های کامپیوتری اتخاذ می شوند برای رسیدن به این سه هدف مهم می باشد . این سه عامل عبارتند از :

1- محرمانگی ( Confidentiality ) : محرمانگی به این معناست که اطلاعات و سیستمها فقط و فقط توسط افراد مجاز قابل دسترسی می باشد .

2- یکپارچگی یا تمامیت ( Integrity ) : یکپارچگی به این معناست که اطلاعات و سیستمها فقط و فقط توسط افرا مجاز قابل تغییر می باشد .

3- دسترس پذیری ( Availability ) : دسترس پذیری به این معناست که اطلاعات و سیستمها در هر زمان که نیاز باشد توسط کاربران مجاز قابل دسترس باشد .

1 مقدمه 1

1-1 اهداف اصلی امنیت 2

1-2 تهدیدهای امنیتی 3

1-3 مسائل طراحی 5

1-4 روشهای سنتی رمزنگاری 6

1-5 دو اصل اساسی در رمزنگاری 7

1-6 روشهای مدرن رمزنگاری 8

1-6-1 انواع سیستم های رمزنگاری مدرن 9

1-6-2 الگوریتمهای رمزنگاری متقارن 10

1-6-3 الگوریتمهای رمزنگاری نا متقارن 11

2 دیوار آتش 12

3 خلاصه 14

فهرست منابع 15

👇محصولات تصادفی👇

انسان طراحی شده در سالیدورک و کتیا آمار معاملات و متغیرهای مالی شرکت ایرانیت در سال 88 ترجمه مقاله طراحی و پیاده سازی رامان تک مرحله ای پمپ شارژ قدرت با ضریب تصحیح بالاست الکترونیکی برای لامپ مثال هالید پرسشنامه چند محوری بالینی میلون 3 (MCMI-III) دانلودکارآموزی بیمه سامان 41 ص