👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله آموزشی آلودگی هوا و پدیده وارونگی

ارتباط با ما

... دانلود ...

چکیده:

بدون شك یكی از مهمترین مسائل زیست محیطی در ایران و بخصوص شهرهای بزرگ مشكل آلودگی هوا است. در سالهای اخیر این پدیده خطرناك به جایی رسید كه توجه همگان را به خود جلب كرد. اما ببینیم كه آلودگی هوا چیست و تعریف آن به چه صورت است؟ بسیار در اخبار، روزنامه ها و گزارشهای مختلف می شنویم كه فلان گاز از حد مجاز در هوا افزایش یافته و یا بهمان ماده در هوا زیادتر از مقداری است كه باید باشد. در این مطلب ابتدا سعی می شود گازها و یا موادی كه در هوا وجود دارند معرفی شوند و سپس توضیح داده شود كه چه عواملی در میزان آلودگی هوا بیشترین نقش را ایفا می كنند.

به زبان ساده آلودگی هوا آن چیزی است كه انسان نمی خواهد در هوای تنفسی اش وجود داشته باشد. چرا؟ زیرا برای سلامتی او مضر است. این موادی كه ما نمی خواهیم در هوا باشد، به دو صورت ممكن است بوجود بیایند. یكی بصورت طبیعی است، یعنی مادر طبیعت در فعل و انفعالات طبیعی خود بوجود می آورد و دیگری از نوعی است كه توسط انسان و بصورت مصنوعی تولید می شود. مورد اول در مقایسه با مورد دوم بسیار محدود است و اساسا قابل مقایسه نیست. آتشفشان ها نمونه آلودگی طبیعی هستند كه بر اثر انفجار آنها بسیاری از گازها و موادی كه برای سلامتی انسان مضر است به هوا راه می یابند. گازها و خاكستر ناشی از آتشفشان یكی از نمونه های آلودگی توسط مادر طبیعت است كه در فعل و انفعالات درونی زمین در یك نقطه به هوای بیرون راه می یابد. طوفانهای شن و كوههایی كه از آنها مداوما دود و بخار بلند می شوند، نمونه های دیگری از آلاینده های طبیعی هستند. ( آلاینده یعنی آلوده كننده )

👇محصولات تصادفی👇

آمار معاملات و متغیرهای مالی شرکت معدنی دماوند در سال 82 نقشه ی زمین شناسی شهرستان بهار پاورپوینت طرح توجیهی یخ آموزش گام به گام بورس مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودتنظیمی(فصل دوم تحقیق)