👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق در موردصندوق بین المللی پول

ارتباط با ما

... دانلود ...

نام فایل : صندوق بین المللی پول

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 128

حجم : 4 مگابایت

(International Monetary Fund)I.M.F صندوق بین المللی پول

تاریخچه تاسیس صندوق

هرج و مرج پولی جهان دردوران جنگ جهانی دوم ، این عقیده را در میان كارشناسان اقتصادی اغلب كشورها ایجاد كرد كه دنیای بعد از جنگ به ثبات در زمینه روابط پولی و مالی بین المللی نیازمبرمی دارد وایجاد رقابت پولی بین كشورها و هرج و مرج بازرگانی ، حتمی به نظرمی رسید، به همین دلیل متخصصان پولی آمریكا وانگلستان و دیگر كشورها به فكرتشكیل یك سازمان پولی بین المللی را با میدان وسیع فعالیت كه قادر به استقرار نظم پولی درجهان باشد افتادند .

تاریخچه تاسیس صندوق

در این راستا چهار طرح عنوان شد:

طرح هری دکستروایت معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در فوریه 1942 ارائه گردید. عنوان طرح وایت «پیش نویس اولیه پیشنهاد تأسیس صندوق تثبیت ملل و بانک ترمیم و توسعه ملل» بوده است.

طرح جان میناردکینز مشاورخزانه‌داری انگلستان و اقتصاددانان مشهور، در فوریه 1942 تحت عنوان اتحادیه پایاپای (پولی) بین‌المللی ارئه گردید.

دولت فرانسه نیز در ماه مه 1943 طرحی را تحت عنوان «مناسبات پولی بین‌المللی» ارائه کرد.

در ژوئیه 1943 طرحی تحت عنوان «اتحادیه مبادلات بین‌المللی» توسط دولت کانادا ارائه گردید.

تاریخچه تاسیس صندوق

بر سردوطرح هری دكستر وایت ازآمریكا وطرح جان میناكینز از انگلیس مدتها در محافل جهانی بحثهای شدیدی درگرفت كه در نهایت با صرف یكسال وقت این دو طرح با هم تلفیق شد ودركنفرانسی در سال 1944 با حضور44 كشوردر برتون وددز Bretton Woods در ایالت نیوهمشایر

آمریكا تشكیل شد كه درخصوص تاسیس صندوق بین المللی پول به توافق رسیدند . صندوق در سال 1947عملیات خود را شروع كرد و اولین معامله خود را با كشور فرانسه انجام داد .

تعریف صندوق بین المللی پول

یکی از شناخته شده ترین موسسات وابسته به سازمان ملل متحدو

تنها سازمان بین المللی که با کلیه کشورها درارتباط است می باشد

که مسئولیت تنظیم وثبات ونظارت سیستم پولی و مالی ، بین المللی

را برعهده دارد.

مقر صندوق بین‌المللی

مقر کنونی صندوق بین‌المللی پول در آمریکا که بیشترین سهمیه را دارد، در شهر واشنگتنDC ، واقع شده است. با وجودی که صندوق وابسته به سازمان ملل متحد است ولی در اداره امور و وظایف خود کاملاً از سازمان ملل متحد مستقل است. به علاوه صندوق از نظر حقوقی دارای شخصیت حقوقی کامل بوده و برای بستن قرارداد، فروش اموال منقول و غیرمنقول و سایر اقدامات حقوقی دارای صلاحیت است.

درآمدها و دارائیهای صندوق مشمول هیچگونه مالیات و یا عوارض گمرکی نمی‌باشد.

....

👇محصولات تصادفی👇

پایان نامه تاثیر بدهی صنعت بر ارزش بازار شرکتهای بورس اوراق بهادار تهران درباره دیوان عدالت اداری – پایان نامه رشته حقوق پروژه و طرح تولید بوگیر های ضد باکتری معطر‎ گزارش كارآموزی شن و ماسه شركت خانمان پاورپوینت بررسی گذری بر تاریخچه كامپیوتر