👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بررسی گذری بر تاریخچه كامپیوتر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بررسی گذری بر تاریخچه كامپیوتر در 45 اسلاید قابل ویرایش

گذری بر تاریخچه كامپوتر :

اولین باری كه كامپیوتر ساخته شد یك ابزار بسیار قوی بود . البته با استانداردهای كنونی این ابزار بسیار كوچك به نظر می رسد . ولی با گذشت زمان بر قدرت كامپیوتر ها افزوده شده است .

بعد از اختراع كامپیوتر دانشمندان خیلی زود به این نتیجه رسیدند كه لازم است راهی ایجاد شود تا اطلاعات موجود بر روی كامپیوتر به كامپیوتر دیگری انتقال یابد .

مفهوم شبکه

شبکه از تعدادی کامپیوتر تشکیل شده که توسط یک رسانه مانند کابل های شبکه با هم در ارتباط بوده و منابع خود را در دسترس یکدیگر می گذارند .

*رسانه:وسایلی كه توسط آنها كامپیوترها به یكدیگر متصل میشوند.

چرا از شبكه استفاده می كنیم

هدف از ایجاد شبكه به اشتراک گذاشتن منابع می باشد.

منظور از منابع مواردی شامل داده ها،برنامه های كاربردی و دستگاههایی نظیر چاپگر و مودم ودسترسی به اینترنت و حتی توانایی پردازش كامپیوتر ها نیز می تواند به اشتراك گذاشته شود.

منابع موجود در شبکه به دو دسته فیزیکی و منطقی تقسیم می شوند :

منابع فیزیکی :یا سخت افزاری ?نظیر چاپگر و اسکنر و ...

منابع منطقی : یا نرم افزاری ? نظیرانواع بانک های اطلاعاتی

دلایل استفاده از شبکه

کاهش هزینه از طریق به اشتراک گذاشتن منابع

صرفه جویی در وقت

حذف محدودیت های جغرافیایی

افزایش امنیت

مزایای استفاده از شبکه

افزایش سرعت انتقال اطلاعات

مدیریت متمرکز توسط مدیر شبکه

امنیت بیشتر اطلاعات

صرفه جویی در خرید تجهیزات برای کامپیوترها

معایب شبکه

یكی از معایب شبكه قطع شدن ارتباط بین کامپیوتر ها است . در صورتی که تجهیزات اصلی شبکه نظیرهاب دچار مشکل شود کل شبکه ازکارافتاده و ارتباط تمامی کامپیوترهای متصل به این دستگاه ها قطع می شود .

گره

به هر کامپیوتر در شبکه یک گره می گویند

توپولوژی

به نحوه هم بندی و اتصال کامپیوترها به یکدیگر را توپولوژی گویند.

نقاط ضعف توپولوژی خطی

با قطع شدن ارتباط Backbone یا جدا شدن یک یا هر دو terminator کل شبکه دچار اختلال می شود علت این امر این است که در صورتی که محلی از کابل قطع شود یا terminator از کابل جدا شود سیگنال هایی که توسط کامپیوتر ها در شبکه ارسال می شوند پس از رسیدن به سمت باز کابل دوباره برگشته و وارد شبکه می شود که این پدیده به نام Bounce شناخته می شود و اگر Bounce اتفاق بیفتد کل شبکه از کار می افتد .

👇محصولات تصادفی👇

فایل اتوکد برش آپارتمان مسکونی 4 طبقه 8 واحدی با کد ارتفاعی کامل قابل ویرایش پیاده سازی عملیات روی چندجمله ای ها (پروژه درس ساختمان داده) سرعت ترکیب اطلاعات با قیمت دفترچه راهنمای نکات حائز اهمیت( درمحاسبات و نقشه های سازه) پروژه کارآفرینی کارگاه تولید روغن دانه انگور